عناوین سایت

خدمات

پیوندها

به اروست بیایید

چرا تایلند؟ چرا سواحل خلیج فارس؟ باداب سورت اروست، نگین شمال ایران همین جاست! لذت تماشای مناطق بکر و اعجاب انگیز را در باداب سورت اروست، سرزمین چشمه های طلایی تجربه کنید

مقالات گردشگری

باداب سورت کجاست؟ مسیر و نقشه راههای دسترسی به چشمه های باداب سورت

به سوی اروست

 

برای رسیدن به منطقه نمونه گردشگری باداب سورت و همچنین روستای اروست از تهران، شما می توانید به ترتیب زیر از جاده های استان سمنان یا مازندران استفاده کنید. البته محور استان سمنان ایمن تر است و متوسط سرعت در آن ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می باشد اما جاده مازندران (محور کیاسر) به مراتب زیبا تر است و به عنوان طولانی ترین جاده جنگلی کشور لقب گرفته است که گذر از آن خالی از لطف نیست. متوسط سرعت در این محور نیز ۷۰ کیلومتر در ساعت می باشد. مسیر ها از این قرار است:

 

مسیر ۱ : تهران => سمنان => مهدیشهر => شهمیرزاد => فولاد محله => سه راه تلمادره => روستای اروست => باداب سورت اروست.

جاذبه های مسیر: غار دربند مهدیشهر ، همچنین بزرگترین باغ گردوی جهان در شهمیرزاد و ...

مسافت از تهران تا سمنان: ۲۳۹ کیلومتر

مسافت از سمنان تا اروست: ۱۴۵ کیلومتر

جمع کل: ۳۸۴ کیلومتر

 

جزئیات مسافت ها از سمنان:

سمنان تا شهمیرزاد = ۳۰ کیلومتر

شهمیرزاد تا سه راه تلمادره = ۹۷ کیلومتر

*****************

مسیر ۲ : تهران => ساری => کیاسر => سه راه تلمادره => روستای اروست => باداب سورت اروست.

جاذبه های مسیر: دریاچه شورمست، سد شهید رجایی و دریاچه سلیمان تنگه، دریاچه چورت، دریاچه الندان ، آب بندان بکر روستای لالا و ...

مسافت از تهران تا ساری: ۲۵۰ کیلومتر

مسافت از ساری تا اروست: ۱۰۹ کیلومتر

جمع کل: ۳۵۹ کیلومتر

 

جزئیات مسافت ها از ساری:

ساری تا کیاسر = ۷۴ کیلومتر

کیاسر تا سه راه تلمادره = ۱۷ کیلومتر

*****************

مسیر ۳ (مخصوص گردشگران شمال شرق کشور) : مشهد => شاهرود => دامغان => چشمه علی => سه راه تلمادره => روستای اروست => باداب سورت اروست.

*****************

جزئیات مسافت ها از سه راه تلمادره:

سه راه تلمادره تا پارکینگ  رسمی باداب سورت در سه راهی "اروست - مالخواست - باداب سورت" = ۱۸ کیلومتر

پارکینگ رسمی باداب سورت در  سه راهی "اروست - مالخواست - باداب سورت" تا محل چشمه ها ۶ کیلومتر (جاده خاکی و سنگلاخی)

توجه: تمامی کیلومتر ها تقریبی می باشند و از روی نقشه تهییه شده اند. مسافت از تهران تا چشمه ها از هر دو مسیر فوق به صورت تجربی ۳۵۰ کیلومتر (حدود ۵ ساعت) می باشد.

نکته: از شهرهای سمنان و ساری تا روستای اروست جاده کاملا آسفالت است و از این روستا تا چشمه های شگفت انگیز باداب سورت که در ۶ کیلومتری شرق این روستا واقع است جاده خاکی و سنگلاخی است (که در آینده آسفالت خواهد شد).

 نکته مهم: پس از اینکه به سه راه تلمادره رسیدید یک پاسگاه نیروی انتظامی، پلیس راه و همچنین پمپ بنزین واقع است. جاده روبروی این پاسگاه به سمت اروست می رود. در این مسیر از روستا های پشرت، کوات و قلعه سر می گذرید و در نهایت به یک سه راهی می رسید که به سه خط معروف است (سه راهی اروست - مالخواست - باداب سورت). متاسفانه اکثر افراد در این قسمت دچار اشتباه می شوند! مسیر سمت چپ آن که آسفالته است پس از ۲ کیلومتر به روستای زیبای اروست می رسد و مسیر آسفالته سمت راست نیز به روستای مالخواست می رود. اما مسیر مستقیم که خاکی و سنگلاخی است و البته در حریم روستای اروست واقع است  پس از شش کیلومتر به چشمه های باداب سورت می رسد.

در ابتدای این مسیر خاکی پارکینگ رسمی باداب سورت اروست وجود دارد که پیشنهاد می شود گردشگران  عزیز برای آسیب ندیدن خودروهای خود در مسیر خاکی و سنگلاخی آن را در پارکینگ رسمی باداب سورت پارک کنند که در ابتدای جاده خاکی قرار دارد و با استفاده از خودرو های کرایه ایی مسیر خاکی و سنگلاخی را طی کنند. این مسیر خاکی  پس از  ۶ کیلومتر به تپه ایی می رسد که چشمه های باداب سورت بر روی آن قرار دارند. البته در مسیر سه راهی تلمادره تا باداب سورت پارکینگ های متفرقه و ناامن زیادی وجود دارد که نیازی به  استفاده از آنها نیست چراکه در مسیر های آسفالته  گردشگران می توانند با خودروی خود مسیر را طی کنند و نیازی به پرداخت وجه اضافه نیست اما در ابتدای جاده خاکی بهتر است خودروها در پارکینگ پارک شوند  و مابقی مسیر  رابا خودروهای کرایه ایی بروند.

هزینه نیسان و تراکتور و یا لندرور برای هر نفر ۵۰۰۰ تومان می باشد.

در صورتی که گروه ها در اروست اقامت داشته باشند این امکان وجود دارد که خورو های کرایه ایی از درب ویلا تا چشمه ها به صورت دربست برای رفت و برگشت و با هزینه ۸۰،۰۰۰ تومان این کار را انجام دهند که بسیار به صرفه تر از بردن خودرو در جاده خاکی نا هموار است. البته این امر باید از قبل  هماهنگ شود.

  درصورت نیاز به اقامت و شب مانی در منطقه و همچنین برای اطلاع و استفاده از امکانات رفاهی و اقامتی  و ویلاهای اروست اینجا را کلیک کنید.

نکته: در سه راهی تلمادره امکاناتی از قبیل پمپ بنزین، رستوران، نانوایی، سوپر مارکت،  بستنی سرا، قصابی، پست بانک، تعمیرگاه، سرویس بهداشتی و ... وجود دارد.

Map

فروشگاه سه راه تلمادره (مسیر باداب سورت)

 

Map

رستوران سه راه تلمادره (مسیر باداب سورت اروست)

 

Map

مسجد در حال ساخت سه راه تلمادره (مسیر باداب سورت اروست)

 

Map

قصابی سه راه تلمادره (مسیر باداب سورت اروست)

 

Map

نانوایی سه راه تلمادره (مسیر باداب سورت اروست)

 

 

(مسیر T شکل سه راه تلمادره)

(N)  ساری <====================> سمنان  (S)

 

اروست 

(E)

 

موقعیت جغرافیایی باداب سورت اروست: 

 

   جهت مشاهده تصاویری از مسیر و جاذبه های منحصر بفرد آن و همچنین مناظر اطراف باداب سورت اروست اینجا را کلیک کنید.

 * جهت مشاهده نقشه راههای شهرستان ساری اینجا کلیک کنید.

موقعیت کلی اروست:

استان: مازندران/ شهرستان: ساری/ بخش: چهاردانگه/ روستا: اروست

برای دیدن موقعیت جغرافیایی روستای اروست بر روی نقشه های مختلف، کافیست بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 travelingluck -۳  fallingrain-۲  maplandia-۱  

۴-ویکی مپیا

 

 

*طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ این روستا ۲۲۲ خانوار و ۸۹۵ نفر جمعیت دارد.

 

پیشنهاد ویژه (مسیر طلایی تهران به باداب سورت): در مسیر تهران - ساری از جاده فیروزکوه می توان از میانبر پل سفید نیز استفاده کرد. این مسیر اکثر جاذبه های گردشگری منطقه را شامل می شود. این جاده فرعی که آسفالته می باشد از پمپ بنزین پل سفید و از مقابل ورودی جاده دریاچه شورمست آغاز و پس از گذر از مناطق بکر جنگلی و جاده فریم شهر از کنار سد و دریاچه زیبای سلیمان تنگه خارج می شود. البته قسمت هایی از این مسیر دارای سربالایی می باشد. پیشنهاد می شود گردشگرانی که از خودروی مناسب برخوردارند برای مسیر رفت از همین مسیر گذر کنند و پس از بازدید از پل ورسک، سه خط طلا، دریاچه شورمست، آبشار خزه ایی اوبن و  سد سلیمان تنگه در ادامه مسیر به سمت کیاسر، از دریاچه چورت و پس از آن از دریاچه وسیع الندان کیاسر بازدید نمایند و پس از شب مانی در روستای زیبای اروست، صبح روز بعد را به بازدید از چشمه های طلایی باداب سورت اختصاص دهند و سرانجام برای مسیر برگشت جهت نماندن در ترافیک، مسیر سمنان را انتخاب کنند و از غار زیبای دربند مهدیشهر سمنان هم دیدن کنند. در این مسیر به راحتی می توان از پل ورسک، دریاچه شورمست، آبشار اوبن، دریاچه سد سلیمان تنگه، دریاچه چورت، دریاچه الندان و درنهایت چشمه های باداب سورت  و غار دربند مهدیشهر دیدن کرد.

 

 نقشه زیر مسیر های رسیدن به باداب سورت را نشان می دهد.

 - رنگ سبز مسیر از ساری تا سه راهی تلمادره

- رنگ آبی مسیر از سمنان تا سه راهی تلمادره

- رنگ بنفش مسیر از سه راهی تلمادره تا اروست

 

Map

 

 

کروکی زیر مسیر تلمادره به باداب سورت را نشان می دهد که در آن خطوط مشکی رنگ، جاده آسفالته و خطوط قهوه ایی رنگ جاده خاکی می باشد.

مسیر تلمادره به باداب سورت

توجه: به علت از بین رفتن تابلو های راهنما در برخی نقاط مسیر توصیه می شود که حتی الامکان پرینت نقشه ها و همین طور جی پی اس همراه داشته باشید.

   درصورت نیاز به اقامت و شب مانی در منطقه و همچنین برای اطلاع و استفاده از امکانات رفاهی و اقامتی  و ویلاهای اروست اینجا را کلیک کنید.